wtorek, 27 wrzesień 2022

system erp odoo

System Enterprise Resource Planning (ERP)

Przedsiębiorstwa zaczynając działalność inwestują w systemy IT - księgowe, magazynowe, kadrowe i cały szereg innych. Rzadko się zdarza że są to współgrające ze sobą produkty jednej firmy - na ogół są to osobne pakiety różnych firm, korzystające z osobnych baz danych czy serwerów. W efekcie np. przygotowanie raportu obejmującego pracowników, ich wynagrodzenia, pozostałe urlopy, premie i obsługiwaną sprzedaż czy klientów wymaga zaangażowania czasu kilku osób, wydobycia danych z kilku programów, i połączenia ich w spójny raport. Dla firm niewielkich jest to rozwiązanie - do pewnego czasu - akceptowalne, ale w pewnym momencie okazuje się że nakład pracy na uzyskanie statusu przedsiębiorstwa na podstawie danych z kilku różnych systemów staje sie nieakceptowalnie długi.

Rozwiązania ERP zbierają w jednym narzędziu szereg funkcji, realizowanych na ogół przez osobne programy - w efekcie umożliwiają zastąpienie jednego programu finansowego, drugiego kadrowego, trzeciego magazynowego i szeregu innych przez jeden, zawierający analogiczne moduły. W efekcie takiej operacji (wdrożenia systemu ERP), przedsiębiorstwo zyskuje jedno nowe narzędzie obsługujące wszystkie działy i funkcjie realizowane w firmie, a dane przechowywane są w jednej bazie danych - co w efekcie czyni uzyskanie spójnej i natychmiastowej informacji o stanie przedsiębiorstwa dostępne naprawdę natychmiast, i przez każdego uprawnionego użytkownia - bez angażowania działów księgowości, kontrolingu czy innych (dodatkowe informacje o jednej z zalet wdrożenia systemu ERP - tzw. business intelligence - tutaj).

Istniejące moduły pakietów ERP zapewniają realizacje każdej funkkcji biznesowej w przedsiębiorstwie - od produkcji, przez zarządzanie projektami i finansami, aż do zarządzania zasobami ludzkimi. 

Rozwiązania dla firm każdej wielkości

Oferujemy wdrożenie uznanego systemu ERP z grupy open source - odoo (dawniej znany jako OpenERP). Wdrożenie takie jest adresowane do firm mniejszych, gdzie aspekt finansowy jest kluczowym czynnikiem decydującym o wdrożeniu. Samo oprogramowanie (pomijając opcjonalne opłaty za maintenance i pomoc techniczną) jest bezpłatne, co sprawia że głównym kosztem wdrożenia jest czas pracowników firmy wdrażającej u siebie system ERP.